Servis pro média > Stíhací jízda Radotína SK B

Stíhací jízda Radotína SK B

Radotín SK vyhrál tři ze čtyř zápasů. Naposledy sehrál dramatický zápas s Kotlářkou.

 

 

Radotín SK B zahájil stíhací jízdu za soupeři, aby si zajistil účast v pražském přeboru i příští rok. Po nevydařeném úvodu v sezóně 2015 vyhrál z posledních 4 zápasů 3 poslední zápasy. Poměr výher a proher se vyrovnal na 8 ku 8 a Radotín je ve horním středu tabulky. Teoreticky může myslet i na medaili.


Vzestupující forma radotínských se potvrdila v posledním zápase s pražskou Kotlářkou. Kotlářka dorazila s mladým týmem s posilami z áčka. Přesto úvod zápasu patřil Radotínu. Po prvním směně byl stav 4:1, Kotlářka reagovala bodem ve třetí směně načež Radotín ihned  reagoval a skóre bylo 6:2. Zápas byl v té chvíli vyrovnaný oba týmy se prezentovali tvrdými odpaly například se prezentovali P. Hlinka (RSK) nebo M. Ostroň (Kotlářka Praha). Během čtvrté a páté směny přidala Kotlářka 3 body a Radotín SK ve čtvrté 5 bodů. V dohrávce páté směny vedl Radotín SK 11:5 a obsadil všechny mety bez autu. Na první pohled jasný zápas se změnil v nebývalé drama. Nejdříve Kotlářka ubránila plné mety a následně v šesté směně smrští odpalů se dostala do vedení 13:11. Ani v šesté směně nedokázal Radotín stáhnout bod, když měl běžce na třetí metě bez autu. Zjevně „rozjetá" Koltářka přidala další čtyři body a před dohrávkou vedla těžko uvěřitelných 17:11. Radotín SK avšak neřekl poslední slovo, útok zahájil P. Hlinka tvrdým odpalem do vnějšího pole. Následovali další odpaly a někdy i drobná zaváhání obrany Kotlářky. Když se utkání dostalo do stavu 17:14, vzala si Kotlářka time a snažila si srovnat obranu. Ovšem následně se radotínští a hrstka diváků začali mohutně povzbuzovat a následnému tlaku už nemohla sympaticky hrající Kotlářka odolat. Nutno dodat, že taková podpora byla zcela výjimečná a také velmi účinná. Devět pálkařů v řadě Radotína odvedlo vynikající a koncertovaný výkon a  dokázalo získat 7 bodů s jedním autem. Výše uvedený průběh zápasu zcela odpovídá životnímu motivu baseballisty Yogi Berra, který 22.9. 2015 zemřel. Jeho moto zní : „Nekončí to, dokud není konec".
Pro Radotín SK to byla důležitá výhra na cestě za udržením v soutěži a zbývají mu dva těžké zápasy s Spectrem Praha a Sabatem Praha.

 

 

administrator
 
Dnes je      Svátek má