Servis pro média > Nečekaný souboj na severu Čech.

Nečekaný souboj na severu Čech.

 

druhým čtvrtfinálovým zápasem pokračoval souboj mezi Radotínem SK a Beavers Chomutov. První čtvrtfinále skončilo jasným úspěchem Severočechů, byť tomu dlouho průběh utkání nenapovídal.

Nedělní zápas se nesl v jiném duchu a proměnil se v nečekané drama, které se v českých softballových vodách nevídá často. Radotín SK se sérií odpalů ujal vedení 1:0, které držel do šesté směny, kdy jednobodovým homerunem srovnal Svoboda. Toto skóre vydrželo do konce sedmé směny, kdy Radotín v dohrávce odolal tlaku Chomutova. V tie braku přidal Radotín SK bod, ale i na ten dokázal Chomutov odpovědět. V deváté směně přidal Radotín SK další dva body, ale i na ty dokázal Chomutov odpovědět srovnat. Rozhodla desátá směna, kdy Radotín SK neskóroval, ale Chomutov odvážnou ulejvkou na plné mety, dokázal stáhnout vítězný bod.

Diváci viděli cca dvě a půl hodiny vynikajícího a dramatického softballu, který nenudil. O vítězi zřejmě rozhodlo drobné zaváhaní Radotína jedno v obraně a jedno v útoku, oproti jednomu zaváhání Chomutova v obraně. Nutno vyzdvihnout obrovské nasazení obou týmů a především nadhazovačům L. Vrbenského  a  J. Čučku. Oba v závěru čelili těžkým situacím, které zvládli na výtečnou – L. Vrbenský brzdil radotínský útok, když začal být úspěšný a J. Čučka odolával tlaku chomutovských, když se snažili získat vítězný bod. I všichni zúčastnění včetně rozhodčích zaslouží pochvalu za předvedený výkon.

 

Článek na webu asociace: http://www.softball.cz/article.php?sid=2887&index=1&mode=&order=0

administrator
 
Dnes je      Svátek má