Servis pro média > Souhrn před letní přestávkou

Souhrn před letní přestávkou

Před letní přestávkou Extraligy mužů a 2. Ligy žen jsou pro radotínské zřejmé dvě skutečnosti. Áčko mužů si zahraje čtvrtfinále play off a zbývající zápasy rozhodnou o konečném pořadí i soupeři pro čtvrtfinále. Ženy mají dobrou výchozí pozici pro udržení v lize a dokonce mohou se pohlížet po případné účasti v play off, medailích i postupu do Extraligy.

 


 

Radotínští muži opět v playoff


Šest zápasů před koncem základní části má Radotín jisté playoff a nyní hraje již o konečné pořadí, nejlépe může být třetí, nejhůře šestý. První dvě místa si rozdělí Havlíčkův Brod a Spectrum. Jisté playoff má také Tempo a Chomutov. O poslední místo v playoff si zahraje Eagles a Ledenice. Radotín má lepší vzájemné zápasy s Tempem a vyrovnané (i na skóre) s Chomutovem.  Pokud chtějí radotínští uvažovat o třetím místě, měli by zbývající zápasy vyhrát, neboť Tempu zbývají do konce základní části jen čtyři zápasy (Chomutov a Plzeň) a s ohledem na formu Tempa se nedá očekávat, že by prohrálo více jak jednou. Chomutov to má o něco těžší, neboť kromě Tempa a Plzně hraje také se Spectrem Praha.

 

Ženy jsou blízko k potvrzení druholigové účasti a mají šanci na playoff


K absolutní jistotě udržení v lize stačí ženám jednou porazit PVP nebo dvakrát porazit Dračice Brno. Nemusí se tak ohlížet na ostatní zápasy a budou nejhůře šesté. I kdyby tento cíl nesplnily nebo jen částečně, nemusí věšet hlavu, neboť PVP má relativně těžký los (Radotín, Joudrs Praha, Dračice Brno). Pokud by chtěly pomýšlet na playoff, situace není tak dobrá, ale nikterak zoufalá. Jak se zdá Playoff mají jisté Joudrs a  Dračice Brno a také velmi dobře má nakročeno Tempo. Na poslední postupové místo bude útočit SaBaT a Sparks Mladé Buky. Radotín má s těmito týmy lepší vzájemné zápasy a tedy stačí, aby v konečné tabulce měl stejně bodů a bude čtvrtý. Zatím v průběžné tabulce ztrácí dva body. Jenže s ohledem na to, že týmy SBT a MLB hrají spolu dva zápasy, se toto manko snižuje o jeden bod na oba týmy nebo zcela maže vůči týmu, který tyto zápasy prohraje.  Navíc oba týmy hrají s dosud výborným Tempem (SBT čtyři zápasy a MLB dva zápasy) a i zde by případné prohry týmů, přiblížily radotínské ženy k čtvrtému místu. Ovšem musí uhrát v posledních čtyřech zápasech maximum, ideálně neprohrát.

 


 

administrator
 
Dnes je      Svátek má