Servis pro média > Radotín bronzový

Radotín bronzový

Radotín SK získal v Extralize mužů bronzové medaile po tuhém boji nad Hrochy z Havlíčkova Brodu (čerstvými vítězi poháru ČSA).


 

Oba týmy se dostali po do playoff v zarputilém finiši, kdy Radotín SK výhrou pěti zápasů v řadě postoupil přímo do semifinále a Hroši se mohutným závěrem probojovali na páté místo. Dalo se tedy čekat, že oba týmy budou dobře motivovaní a nebezpeční pro každého soupeře. Hroši to předvedli již ve čtvrtfinále, kdy porazili tradičně silné Eagles Praha, když obraceli ze stavu zápasů 0:1 na konečných 2:1. Možná na tento výsledek mělo vliv i získání posil ze zahraničí. V semifinále se Hroši utkali s lídrem ligy a obhájcem titulu Spectrem Praha a začali skvěle s výhrou. A přestože nakonec prohráli celou sérii 3:1, zanechali víc než dobrý dojem. Kromě jednoho zápasu všechny zápasy skončili těsně o jeden nebo dva body, tedy jeden nebo dva povedené odpaly či dobré zákroky v obraně. Spectrum Praha tak odčinilo porážku z semifinále poháru ČSA, kdy naopak Hroši přesvědčivě vyhráli.

 Martin Vojin

Radotín SK čekal soupeře z čtvrtfinále, kterým se stal Sportclub 80 Chomutov. Radotín SK se s Beavers utkal dosud za posledních 9 let v playoff pětkrát a jen jednou se mu podařilo vyhrát a to ve finále v roce 2006. Zatímco Beavers jsou v české extralize dlouhodobě synonymem pro účastníka finále, radotínští softbalisté jsou ve skromnější pozici.  Přesto se Radotín SK chtěl prolomit hráz smolných playoff zápasů a postoupit po dlouhé době do finále. Šance byly vyrovnané, zvláště potom, když v závěru soutěže Radotín SK dvakrát porazil Chomutov na svém hřišti. Oba týmy předvedli vynikající softbalové zápasy, především založené na skvěle házejících nadhazovačích Luboši Vrbenském (SC 80 Chomutov) a Jaroslavovi Breníkovi (SK Radotín). Kromě jednoho zápasu se rozhodovalo do posledního okamžiku a ani jeden z týmů nechtěl složit zbraně, protože věděl, že by to mohlo mít katastrofální důsledky. Byli jsme svědky obratů v zápase, vypjatých emocí i dotahování zdánlivě prohraných utkání. Nakonec šťastnějším byl Chomutov a Radotín SK čekal boj bronzové medaile s Hrochy z Havlíčkova Brodu. S nimi se Radotín SK utkal už ve finále poháru ČSA, kde prohrál a  tedy šance na vítězství byly více než vyrovnané. Navíc doposud se v playoff potkali oba soupeři jen jednou, shodou okolností při boji o bronzové medaile a tehdy vyhráli brodští softbalisté.

  LikasII Lukas

Radotín SK začal boj o medaile mnohem dříve než 5.10. v „hroší" aréně. Zřejmě klíčovým krokem za medailí byl přímý postup do semifinále. Během těchto pěti zápasů, vedoucím do semifinále, ale i v celém playoff se tým Radotín mohl opřít o zkušenosti a skvělé výkony hráčů, především (abecedně řazeno) – Jaroslava Breníka, Martina Češpivy, Pavla Hlinky, Lukáše Holuba a Jindřicha Majera, k těmto tradičním oporám Radotína SK se připojil i hostující Mikuláš Klas (SK Kotlářka). Začátek série s Hrochy se nevyvedl a Radotín SK si odvezl z Havlíčkova Brodu zaslouženou prohru 11:7. Druhý den nastoupil Radotín SK v pozměněné sestavě a nezačal šťastně, po první směně prohrával 3:0 a atmosféra v radotínském táboře by se dala krájet. Dlouholeté zkušenosti, vůle a obrovské nasazení celého týmu dovedlo Radotín SK k obratu a konečnému vítězství 5:3. V tu chvíli začali i věční pesimisté věřit v pozitivní výsledek. Druhý zápas začal Radotín SK očividně lépe a rychle se ujal vedení 7:1 a zdálo se být vše jasné, jenže ani Hroši se nevzdávali a ještě výsledek korigovali čtyřmi body během jedné směny na 7:5. Ale rozjetý radotínský vlak už nešlo zastavit a nepomohlo ani střídání, do té doby skvěle házejícího, Jaroslava Müllera. A Radotín SK nakonec zaslouženě vyhrál s čtyřmi zraněnými hráči ze základní sestavy. Pravděpodobně zvítězila větší vůle a zkušenosti opor Radotína.  Head Coach Radotína SK Miroslav Matuna  k tomu říká: „ Po neúspěšném, ale kvalitním boji o finále se nám povedlo motivovat tým k boji i když to bylo "jen" o 3. místo. Věděli jsme, že budeme hrát 3 zápasy na J. Müllera a věřili jsme, že s přibývajícími starty bude náš útok víc a víc efektivní. A zároveň jsme důvěřovali ve schopnosti našeho 1.nadhazovače  J.Breníka. Byli jsme připraveni bojovat až do konce a to jsme potvrdili."

  

 Děkujeme všem fanouškům, sponzorům, partnerům i rodinným příslušníkům za podporu v roce 2013. Jste naší oporou !!!


Jarda Klasek

Výsledky:

Semifinále Radotín SK - SC 80 Chomutov: 2:3, 0:6, 4:0, 4:5

O třetí místo Radotín SK - Hroši Havlíčkův Brod: 7:11, 4:3, 10:5


domacimeta


 

 


 

administrator
 
Dnes je      Svátek má